Epidural Sezeryan

Hamileliğimin başında yola normal doğum istiyorum diyerek başladım. Ama Doğumumu Epidural Sezeryan ile yaptım. Pişman değilim bir daha olsa yine yaparım :) 

Hatta Doğum çıkışı kolaymış ben üç beş tane doğrurum diyordum ama şu günlerde bu kararımı tekrar gözden geçiriyorum. 

Şansımdan mı yoksa Allah beni işinin en mükemmelini yapan doktorlamı karşılaştırdı bilmiyorum ama ağrısız sızısız bir doğum ve lohusalık dönemi geçirdim. 

Saat 8.00 de ameliyata girdim, 8.15 de Alp ile tanıştım. 

Doğum öncesi hastaneye giderken tarif edilmez duygular yaşadım. Korku heyecan merak ... Rüyanın içindeydim sanki ..

Hastaneye gittik, bizi kayıt işlemlerinden sonra odamıza aldılar. Daha Fazla heyecanlanmamak için odaya çıkarken yanıma sadece eşim, kordon kanımızı alacak kişi ve doktor olan kuzenimiz geldi. Annemleri üzülerek aşağıda beni beklemeleri için bıraktım, Annemi görürsem dayanmaz ağlardım biliyordum :) 

Hastanenin hemşireleri geldiler beni hazırladılar ve epidural işlemi başladı. Arkadaşlarımın bana anlattıkları hikayeler sağolsun ben canım acıyacak birşeyler hissedecem diye korku içinde sırtım dönük bekliyordum. Bir Süre Sonra Anestezi uzmanı tamam bitti Zeynepcim dediğinde ne olduğunu anlamadım çünkü hiçbirşey en ufak bir acı bile hissetmedim.. Kendimi ne kadar sıktıysam adamcağız bitti dedikten sonra ben koyverdim ağlamaya başladım :) Niye ağladığıma bir anlam veremediler acımadı diye ağlamak bi garip oldu tabi ki :)

Sonra hadi bakalım dediler ve çıktık ameliyathaneye doğru yola, Allahım ben ne yapıyor dedim bana o sırada bi dank etti ben bunları düşünürken , acaba beni bayıltsanız mı falan derken, Kuzenimizin Zeynep bu çok tatlı çok güzel demesi ile olayın bittiğini fark ettim :) 

Ameliyattan çıktım, bebeğimi kucağıma aldım ve öğleden sonra ben yeni hayatıma çok iyi bir şekilde başladım. 

Ağrım sızım yoktu, her işimi hallede biliyordum. Bebeğimi bile bezleye biliyordum, hastane içinde turluyordum.Sütüm hemen geldi.Acı Çekmeden sağlıklı bir doğum gerçekleşti.

Çoruma hemen geri döneceğimiz için hastanede üç gün boyunca kaldım. Hastaneden ayrılacağımız gün epidurali çıkardılar, Çıkarma işlemi sırasında da birşey hissetmedim. 

İşte böyle efendim , epidural hikayemde böyle.. 

Yarında doğum yaptığım HRS Hastanesi ile ilgili yazımı okuyabilirsiniz. 

İmza : Yorgun Anne :)

Yorumlar

 1. Böyle anlatınca çok güzel göründü gözüme ya :)
  Allah kolaylık versin, bebişle beraber sağlıklı günler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nesrin hanım ben çok rahat ve sağlıklı bir doğum geçirdim çok şükür. Genelde epidural yaptıran arkadaşlarımda memnundular. İnşallah sizde kolayca atlatırsınız. Doktorunuza güvendikten sonra zaten herşey kolay oluyor.

   Sil
 2. ne güzel kolay doğum olmuş. inşallah benimki de öyle olur. böyle okuyunca hemen doğurasım geliyor :) 23. haftamdayım bu arada.
  oğlunun duvar kağıtlarını paylaşmıştın, odası nasıl oldu çok merak ettim. bizlerle paylaşırsan sevinirim.
  sağlıkla büyütmeni diliyorum.
  sevgiler
  http://bebeko-elc.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. İnşallah herşey yolunda gider, gönlünüzü rahat tutun
  Bebek olduktan sonra insan hamileliğini özlüyor ;) keyfini çıkar bol bol dinlen naz yap :)
  Bebek odamızı en kısa zamanda paylaşacağım :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar