Lohusa Kafası

Sene 2013 :)

Alp e hamileyim... Annelik lohusalık hakkında hiç bir şey bilmiyorum.
Kafada deli sorular heyecan korku merak panik ...

Hamilelik lohusalık doğum hakkında bir sürü yazı okuyorum , arkadaşlardan bilgi alıyorum ..
Evet Okudum ben herşeyi biliyorum, hazırım hadi başlayalım havalarındayım.

Herkes farklı bir şey söylüyor ama kimse doğum sonrasında yaşanabilecek korkudan , yeni hayatın seni nasıl etkileyeceğinden , sana bakan boncuk gözlerden '' eee ben şimdi bununla ne yapacağım '' '' doktor bu ne'' sorularından bahsetmiyor.

Ancak anlata anlata al basmalarından vs. bahsediyorlar ki ... 40 gün boyunca her gece tırsa tırsa yattım aha bu gece gelecek ahanda geldi diye :)
Al Basmasından korunmak için aile büyüklerimizin en bilgileri eşliğinde odama Kuran-ı Kerim, Kırmızı bir şey ve Annemin ısrarı ile nereden duydu bilmiyorum ama Süpürge çöpünü odamızda bir yere koyuyoruz. Yatmadan bildiğimiz tüm duaları da okumayı unutmuyoruz

Neyse şekerler beni okuyan yeni anneler , hamileler , lohusalar :)
İki doğum , lohusalık tecrübemi birleştirerek yazacağım.

Ve sene 2015 ...

Eceye hamileyim Allah ım deneyimli anne/hamile modunda gezdim durdum .

Ammaa gelin görün ki , doğumdan sonra yine aynı şeyleri yaşamıştım.

Filmlerde olduğu gibi bebeğinizi kucağınıza verdiklerinde çok duygusallaşıyorsunuz. Sonra bebeği alıyorlar siz doğumhane de bebek başka yerde işlemler tamamlanıyor.
Daha sonra Odanızda buluşuyorsunuz , Peki ya sonra ...

İşte bundan sonrası pek fazla yazılıp çizilmiyor ne yazık ki ama ben sizinle paylaşacağım ki doğumdan sonra kafası karışan anneler bunun geçici bir dönem olduğunu bilsin.

Alpin doğumunda odaya çıktığımızda herkes oda da alpin başında ve ne kadar tatlı oy canım oy şekerim oy bebeğim modunda, bense sadece bön bön bakıyorum.. Aşağıda az önce ağlıyordum peki şimdi ne olmuştu kimdi bu yabancı .. ''Nereden çıktı şimdi bu , nasıl olacak şimdi. Aaa ben bu çocuğu neden annemler gibi sevemiyorum'' soruları ile başbaşa kaldım. O sırada hemşire geldi Alpi emzirmeme yardımcı oldu ama bende halen o filmlerdeki büyük aşk oluşmadı. Şaşkın şaşkın ve pek tabi neden böyle oldum ben şimdi korkusu ile 2 gece geçirdim. Bu duygumdan utanıyor korkuyor ve kimseye söyleyemiyordum gizli gizli çok ağladım ( Düşünün birde obsesif bozukluğum var iyice takıldım kaldım ) Sonra eltime açıldım neden böyle oldu sence diye ??
İyi ki sormuşum iyi paylaşmışım düşüncelerimi .. anlatmak konuşmak lazım herşeyi atmayın sizde içinize konuşun..
Gülşah bu durumun çok normal olduğunu söyledi bana bu konu ile alakalı bir yazı buldu. Benzer duyguları yaşadığını anlattı ve her şeyin zamanla düzeldiğini söyledi .

Ve evet zamanla düzeliyor bayanlar korkmayın salın duygularınızı bunlar hep hormonlardan oluyor.. Gıcık hormonlar normal çalışsanıza :)
Eee peki Ece de ne yaptın derseniz.. Ben yine lohusa moduna bağladım lohusa kafası aynı duyguları yaşadım , birde üstüne Alpim bebeğim ezilecek ikisi arasında ben nasıl denge kuracağım yetemezsem ya , ya birşeyler eksik kalırsa korkuları ile boğuştum durdum iki gün , Sonra iki çocuklu bir arkadaşım ile konuştum , paylaştım korkularımı .. Aaa sende de mi oldu iyi o zaman ben kafayı yemedim dedim :)

İşte böyle herşey toz pembe değil. Kafanız karışabilir normal bunlar ama paylaşın birileri ile konuşun , konuşun rahatlayın , içinize atmayın..

Öperim yeni tazecik anneleri :)

Yorumlar

 1. ne güzel bir yazı olmuş bende hamileyim severek okudum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim :)
   sağlıcakla alırsınız inşallah bebeğinizi kucağınıza , takibe alıyorum blogunuzu
   sevgilerimle ..

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar