Ek Gıda

Yazacak şeyler biriktiği için ek gıdaya geçişimizi şöyle bir özetleyim bu yazımda ...

Daha öncede bahsettiğim gibi doğdundan beri Alp devam sütü ve anne sütü alarak besleniyor. 5 aya geldiğimizde alp birara iştahsızlık yaşadı ne anne sütü ne de mamayı çok içmiyordu ve  kilosu çok fazla olmayınca ufak ufak ek gıdaya geçiş yapabileceğimizi söyledi doktorumuz.

Tam şeftali zamanına denk gelmişti ek gıdaya geçişimiz ve alp bolca şeftali ve elma püresi yedi ilk başlarda. Ve aptamil milupanın kaşık mamalarını denedik. Ilk sütlü pirinçLi mama ile başladık daha sonra yoğurt ile devam ettim. Yoğurt çorbası mercimek çorbası ve sebze çorbası ile de tam anlamıyla başladık ek gıdaya.

Şimdilerde ( şuanda 8 aylık ) sabah kahvaltımızda , aptamil sütlü pirinçli mamanın içine yumurtanın sarısı ve peynir katarak yiyoruz. Peynir olarak birgün labne peynir birgün keçi peyniri katıyorum. Keçi peynirinin tuzunu suda bekleterek alıyorum.

Öğleden sonra meyve püresivermeye çalışıyorum veya aptamilin tahıllı meyveli mamalarından yiyor

Akşamları ise sebze püresi yapıyorum. Yaklaşık 1 aydırda sebze püresini yaparken tok tutması için içine bir yemek kaşığı pirinç atıyorum. 7. Ayın sonlarına doğru sebze pürelerinin içine evde kendimizin yaptığı et suyunu atıyoruz.

Iki haftadır  az az balık vermeye başladık , hamsi ve fil balığı yedi ve çok şükür alerji olmadı 

Yorumlar

 1. Merhaba,

  Bloğunuzu çok beğendim ve takipçiniz oldum. Sizi de bloğumda takipçi olmaya beklerim. Sevgiler

  https://mommyslifetime.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :) Teşekkür ederim hemen geliyorum takibe , gecikmeli olarak olsada :)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar